Büyü muska vb şeyler toplumda oldukça yaygın .Medyumlar falcılar bu sektörde söz sahibi ve hatırı sayılır paralar kazanıp küplerini doldurmakla meşguller.

Bana göre büyü yaptırmak, yapmak şirkin en büyüğüdür.Büyünün iyisi kötüsü olmaz.Her ne amaçla olursa olsun bu şirkin batağına düşmüş insanları haklı çıkaracak aklayacak bir gerekçede olamaz.Kuran okumayan, hacı hoca ulema alim ,peşine takılan toplum bireyleride bilmeden büyük günahın vebalini üzerlerine alıyorlar.

Günümüzde çok masum olarak görülen kahve falı bile aslında şirktir.Gaybı ve olacağı ancak Allah bilir.Bir kulun fincana bakıp gayba dair yorum yapması ilahlığa soyunmaktır.

Kendine büyü yapıldığına inananlar ise büyü bozdurma amaçlı medyumlara sözde hocalara gitmeyi uygun görüyorlar ve bunun  bir sakıncası olmadığını düşünüyorlar.

Çünkü büyü vardır.Kur’an’dada varlığından bahsedilmiştir diyorlar.Tamam büyü vardır ama onu bozacak olan merci olarak sözde hocalar medyumlar değildirler.

Allah ve Resulü (sav) göstermiştir çare noktalarını.Ama toplumun din anlayışında aracı koymadan işler yürümez mantığı öylesine yer etmiştir ki medet ya Allah yerine medet ya aracı Ya Medyum demeyi her zaman uygun görmüşlerdir.

Bana bir büyü söyleyeblirmisinizki Allahın izni olmaksızın o büyü yapılana etki etsin.?

Ya Allah’ın Kuluyum Muhammedin Ümmetiyim (sav) Diyeceksin Ya da Bu işlerle uğraşan Medyumaların ve sözde hocaların muskacıların peşinden gideceksin başka yol yok kendini kandırma bu kainat aleminin birde ahiret alemi var orda ne mazaret uyduracaksın. Maalesef orda mazaret yokkkk.

DUA İLE TEDAVİ HAKKINDA

 Dua ile Ruhsal Tedavi olan kardeşlerimiz duanın mucizelerini tanık kalmaktalar  benzersiz bir çalışma tabii görmek gerek. Kur’an-ı Kerim’de; ‘De ki: eğer duanız olmazsa Rabbim sizin neyinize değer versin! (Furkan,25: 77) ’ sözleriyle önemi vurgulanan duanın, insan ruhunun yaralarını iyileştiren ilahi bir merhemdir

Dua ile Ruhsal Tedavi’de cinler ve kötü ruhların etkisine karşı okunacak dualardan bahsediyoruz sitemiz de çevremizde de nasıl manevi bir atmosferin oluştuğunu hep beraber görüyoruz diğer   yandan da dua etmenin usulünü ve kabulünün şartlarını bilerek yapmak lazım  diğer seçme dualarla ruhsal tedavinin kapılarını aralamak lazım.

Ayrıca Allah’ın isimlerinin sırları ve Besmele’nin bir çok mucizesiyle ilgili bilgileride bilmemiz gerek

Ben şüphesiz Allah’a teslim olanlardanım deyip,salah ile çalışarak Allah’a davet eden kimseden güzel sözlü kim vardır? (Fussilet 41/33) De ki:İşte benim yolum bu! Bassiret üzere Allah’a davet ederim ben ve bana tabi olanlar; ve Allah’ı tesbih ile tenzih eylerim ve ben müşriklerden değilim!

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Düşüncelerinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.